KOMENTARZE

OPIS I OPINIA 

Rewelacyjne kąpielisko na Śląsku, wciąż mało rozpowszechnione. To miejsce tworzące wyjątkowy klimat, do złudzenia przypomina wypoczynek nad Bałtykiem. Można tam wyjątkowo odpocząć, ponieważ jest o wiele spokojniejsze i cichsze niż inne czołowe kąpieliska w regionie (jak np. Jezioro Paprocany, nad które weekendami ściągają dzikie tłumy plażowiczów oraz rowerzystów korkujących chodniki). Plaża jest szeroka i długa, dno opada bardzo spokojnie, a wszystkiemu szczególnego uroku dodaje otaczający las. Atrakcje wodne nie ograniczają się wyłącznie do kąpieli, można też przejechać się na skuterze wodnym, rowerku, kajaku czy wynająć żaglówkę. Ponadto, znajdziemy tam dwa place zabaw o piaszczystym podłożu oraz boiska do gry w siatkę i tenisa. Dodatkowo można przespacerować się zacienioną ścieżką wzdłuż jeziora lub asfaltowym chodnikiem.
Na miejscu znajduje się dużo punktów gastronomicznych: oprócz tradycyjnego obiadu, mięsa z grilla czy fast fooda zjemy tam też pizzę wypiekaną w food trucku oraz wypijemy świeżo wyciskany sok. Szczególnie polecamy wizytę w Karczmie Orle Gniazdo u Białego - restauracja oferuje pyszne domowe obiady w bardzo przyzwoitych cenach (tylko rosół nie powala smakiem – gotowany na kostkach).

LOKALIZACJA 

Kąpielisko znajduje się w Dąbrowie Górniczej, w odległości około 2km od stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Prosty dojazd Kolejami Śląskimi, tylko trzeba się przespacerować około 40 minut.

WARUNKI LOKALOWE 

Piaszczyste, płytkie dno jeziora. Opieka ratowników zarówno z brzegu jak i z łodzi. Piasek na plaży zanieczyszczony tylko petami.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI 

Darmowe toalety i prysznice znajdują się przy budynku pomocy medycznej, naprzeciwko molo (brak tam przewijaka). Przy punktach gastronomicznych mnóstwo atrakcji dla dzieci: place zabaw i liczne  maszyny na żetony.