OPIS I OPINIA

Wprawdzie Gdynia jest miastem portowym, ale dzięki wyjątkowemu klimatowi świetnie sprawdza się na wyjazd z dziećmi. Jest to miasteczko znacznie mniejsze niż Gdańsk czy Sopot, a przez to również zdecydowanie kameralne. Położenie nad zatoką sprawia, że woda w morzu jest ciepła, fale są bardzo delikatne, a zimny wiatr z północy po prostu tutaj nie dociera. W Gdyni znajdziemy najrozmaitsze atrakcje dla dzieci w każdym wieku i to wszystko w centrum - przy samej plaży! Niezależnie od tego, czy świeci słońce czy też pada deszcz - dzieci nigdy nie będą się tutaj nudzić! Dodatkową atrakcją są bałtyckie "meduzy", czyli tak naprawdę nieszkodliwe chełbie, które dzięki formie przeźroczystej galarety są uwielbiane przez polskie dzieci. Jedynym minusem wakacji w Gdyni jest brak... bursztynów.
Do plaży prowadzi piękna, szeroka promenada o długości ponad 1,5 kilometra, wzdłuż której można spacerować, biegać, a nawet jeździć na rolkach z wózkiem. Plaża jest czysta, zadbana, bardzo szeroka i, oczywiście, strzeżona. Znajduje się w centrum rozrywkowym miasta. Na plaży zbudowano ogromny kompleks, składający się z kilku placów zabaw, m.in. ze zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi, huśtawkami i piaskownicami. W sezonie przy placu zabaw organizowane są dodatkowe atrakcje dla dzieci, takie jak turnieje sportowe, ogrodzony plac dla niemowląt czy plażowa biblioteczka.
Tuż obok mamy Muzeum Marynarki Wojennej, do którego ogrodowej części wstęp jest wolny - znajdziemy tam m.in. bombowce, pojazdy pancerne, helikopter i armaty. W pobliskim porcie stoi zacumowany słynny okręt wojenny ORP „Błyskawica” i trójmasztowy żaglowiec szkolny „Dar Pomorza” (obydwa pełnią rolę muzeum, a co można zobaczyć w środku - nasza relacja już niedługo).
Niezaprzeczalnym hitem jest Gdyńskie Koło Widokowe, które czuwa nad miastem dniem i nocą niczym brytyjskie London Eye. W cenie 25 zł (do 140cm wzrostu: 15 zł, a dzieci poniżej 3 lat - za darmo) można zobaczyć piękną panoramę miasta z wysokości 60m. Co ciekawe, obiekt oferuje również dodatkowe atrakcje, takie jak wynajem na wyłączność jednej z kabin VIP (wyposażonej w telewizor i przyciemniane szyby) oraz lunch serwowany przez kelnera podczas podniebnej podróży. Zaraz obok znajduje się mały park rozrywki z domem strachów, samochodzikami i karuzelami czynnymi codziennie do godziny 21:00.
Po drugiej stronie Skweru Kościuszki jest kino, sala zabaw Fun Park oraz słynne Akwarium Gdyńskie (jest obowiązkowym punktem, napiszemy o nim w osobnym artykule). A na sam koniec polecamy jeszcze rejs po zatoce prawdziwie pirackim galeonem!

LOKALIZACJA

Gdynia wchodzi w skład Trójmiasta i znajduje się nad Zatoką Gdańską. Wszystkie wspomniane atrakcje są w jednym miejscu -  przy porcie i plaży. Do samej Gdyni dojedziemy Pendolino wyruszając z Warszawy, Bielska-Białej, Gliwic, Krakowa i Rzeszowa.

WARUNKI LOKALOWE

Atrakcji jest tak dużo, że dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Zaraz obok placu zabaw na plaży znajdziemy publiczne toalety, ale jak to publiczne - bez szału.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Niemalże każda restauracja ma w swoim menu dania przygotowywane specjalnie dla dzieci oraz zapewnia wysokie krzesełko dla najmłodszych. Wszechobecne atrakcje, stragany z zabawkami i pamiątkami (oraz oczywiście pelerynami przeciwdeszczowymi), pistolety na bańki z darmowym dopełnianiem płynu sprzedawane przy samym placu zabaw i wiele innych, zapewniają morze atrakcji i niezapomniane wakacje.

KOMENTARZE