OPIS I OPINIA

Hala odlotów jest stosunkowo niewielka, ponieważ samo lotnisko nie dorównuje ani portu lotniczemu Okęcie ani Balicom. Jednak warto wiedzieć, że po odprawie celnej możemy od razu zjechać na dolną płytę poczekalni i tam znajdziemy mały kącik do zabaw dla najmłodszych. Strefa dla dzieci ogrodzona została murem z miękkich materacy i pomimo tego, że jest naprawdę mała, jest wypasioną (bo jedyną) rozrywką nawet dla starszaków.

LOKALIZACJA

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest położony między Siewierzem a Tarnowskimi Górami, obsługuje loty czarterowe oraz loty rejsowe m.in. takich przewoźników jak Ryanair, Wizzair, Lufthansa czy LOT.

WARUNKI LOKALOWE

Warunki na lotnisku są fatalne. Hala odlotów wygląda jak z czasów powojennych - poniszczone materace na kanapach w kawiarni, wszędzie brzydko i brudno, jakby nikt tam nie sprzątał przez wiele lat. Strefa dla dzieci generalnie jest bez zarzutu, ale trzeba pilnować dziecko, ponieważ większość rodziców puszcza dzieci samopas i nie zwraca uwagi, że wspinają się po murach i skaczą, powodując zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich wokół.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Oprócz wspomnianego kącika zabaw brak jakichkolwiek innych udogodnień dla podróżujących z dziećmi.

KOMENTARZE