OPIS I OPINIA

Niezwykły klimat tego miejsca tworzą drewniane zagrody ze zwierzętami: znajdziemy tam konie, kozy, owce, świnie, świnki morskie, króliki, papugi, a nawet żółwie! Drewniane domki, piaskownica (z mnóstwem najróżniejszych zabawek), drabinki, trampoliny, rury służące za telefon, bramki do grania w piłkę nożną oraz traktory i auta wybudowane ze starych opon i pomalowanych desek to tylko nieliczne atrakcje tego wyjątkowego miejsca. Przejdziemy się tam ścieżką sensoryczną dla gołych stópek, schowamy w prawdziwym tipi z gałęzi, siądziemy do drewnianego pociągu, a nawet wydoimy sztuczną krowę! Do tego zagramy perkusyjny koncert na garach z rur, porysujemy kredą na ogromnej tablicy, a rodzice w tym czasie odpoczną na leżakach czy usmażoną sobie jedzenie na grillu. Ponadto w budowie znajduje się tam także ogródek sensoryczny, w którym będzie można doświadczać pięknych kolorów i zapachów kwiatów, a nawet uczyć się sadzenia oraz dbania o rośliny. Do tego na terenie obiektu znajduje się elegancka restauracja z małą biblioteczką oraz grami planszowymi. Znajdziemy tam również zamkniętą salę zabaw. Wszystkie te atrakcje są dostępne za niewiarygodnie niską cenę - 10 zł za dziecko, co jest niemalże darmochą w porównaniu do wszystkich dostępnych atrakcji. Kolejnym plusem jest to, że rozliczamy się dopiero przy wyjściu, dlatego rodzice mogą całkowicie poświęcić uwagę swoim pociechom lub po prostu odpocząć. Pomimo tak wielu zalet tego miejsca należy zaznaczyć, że można tam fajnie, rodzinnie spędzić czas jednak jest ono przeznaczone dla najmłodszych dzieci: 7- i 10-latki będą się tam po prostu nudzić.
W Akuku często organizowane są tematyczne eventy i warsztaty dla dzieci, można też tam zorganizować urodziny.

LOKALIZACJA

Mikołów, przy drodze krajowej 81 (zjazd na stację benzynową Lukoil i KFC). Łatwo trafić, ale dojazd nie jest zbyt dobrze oznakowany.

WARUNKI LOKALOWE

Na zewnętrznym placu zabaw dzieci muszą być pod stała opieką doorsłych, ponieważ alternatywne materiały użyte do budowy (drewniane deski, stare opony) nie gwarantują 100% bezpieczeństwa dzieci m.in. podczas wspinaczki po ogrodowych atrakcjach. Zadaszana sala zabaw jest natomiast w pełni bezpieczna, choć nie należy do najnowszych ani najczystszych.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Osobna toaleta z przewijakiem, w restauracji wysokie krzesła. Obiekt znajduje się na dość rozległym terenie, tak by najmłodsi mogli swobodnie po nim biegać. Restauracja i kawiarnia oferują szeroki wybór dań, przegryzek i napojów dla dzieci i dorosłych.

KOMENTARZE