OPIS I OPINIA

Niedawno otwarta sala zabaw, jedna z największych na Górnym Śląsku. Czteropiętrowa konstrukcja wzbogacona zjeżdżalniami, torem saneczkowym, tunelami, labiryntem i mostem z przezroczystym podłożem nie pozwoli się nudzić nawet wybrednym poszukiwaczom przygód. Pajęcza siatka, tyrolka i boisko ze sztuczną trawą, rzutki na rzepę, auta z napędem nożnym oraz automaty na monety, basen z piłeczkami i osobna sala z trampolinami... Do tego gigantyczny, ogrodzony kącik malucha znajdujący się przy samej kawiarni oraz kolejna oddzielona sala przeznaczona wyłącznie do organizacji dziecięcych urodzin i sezonowych eventów. Sala zabaw Kosmos jest tak duża, że zwiększenie ilości bawiących się dzieci w żaden sposób nie powoduje uczucia zatłoczenia czy walki o dostępne atrakcje i zabawki. Pomysłowość projektantów sprawiła, że dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie i najrozsądniej jest od razu kupić bilet na cały dzień, bo szkoda przepłacać za "jedynie" 70 minut (nie ma szans, żeby tak szybko stamtąd wyjść). Można również zorganizować tam urodziny z animatorami, a co wtorek górnicy otrzymują atrakcyjne zniżki.
Na miejscu dostępny jest punkt gastronomiczny - ceny są wyjątkowo przystępne, a wybór naprawdę szeroki: ciasta i kawa, napoje i słodycze dla dzieci (w tym kilka rodzajów żelek, lizaki i lody) oraz przekąski (m.in. frytki czy hamburger: porcja wystarczająca, każde po 6zł; jedynie ketchup do frytek jest nieproporcjonalnie drogi). Co więcej, na terenie kawiarni jest dostępne darmowe wifi. Za wszystko można płacić karta wstępu z chipem, rozliczenie następuje dopiero przy wyjściu z budynku. Ważne, by wziąć dla siebie i dziecka skarpetki - jest to obowiązkowe, a ich brak skutkuje koniecznością zakupu pary skarpetek na miejscu w cenie 5zł. Należy zaznaczyć, że rodzice nie płacą za wstęp, ale jednocześnie nie mogą wchodzić na konstrukcje razem z dziećmi.

LOKALIZACJA

Sala zabaw znajduje się w dzielnicy Mysłowice - Wesoła, około 6km od skrzyżowania drogi krajowej S1 z A4.

WARUNKI LOKALOWE

Czysto, ciepło i przyjemnie. Budynek sprawia wrażenie starej remizy strażackiej: sufit jest bardzo wysoko, dzięki czemu nie jest tam tak gorąco jak na innych salach zabaw, ale za to jest trochę duszno.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Czyste toalety (z "dziecięcą" niską umywalką, nocnikiem i papierem dla dzieci bojących się dźwięków suszarki), przewijak dla niemowląt.

KOMENTARZE