OPIS I OPINIA

Fajny park rozrywki na dużym terenie, można tam spędzić cały dzień i w ogóle się nie nudzić. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, ponieważ atrakcji jest sporo i są one bardzo urozmaicone: większość atrakcji jest w cenie biletu, jednak niestety nie wszystkie. Na terenie parku znajduje się piękny ogród z miniaturami zabytków z całego świata oraz fontannami, kilka placów zabaw, olbrzymia piaskownica z domkiem i wielkimi zabawkami (wywrotki, koparki i inne piaskowe atrybuty), kilka dmuchańców, trampoliny, małpi gaj oraz sporo pojazdów uruchamianych na monety (niektóre z nich są popsute i nie oddają monet). Do tego jest park linowy oferujący kilka tras, najprawdziwsza tyrolka (a także jej wersja mniej ekstremalna) oraz symulator skoków na bungee! Niewielki, dmuchany basen daje możliwość popływania na mini-łódkach oraz pospacerowania po wodzie wewnątrz dmuchanych kul wodnych. Szczególnie podobał nam się dom do góry nogami - wrażenia są rewelacyjne. Nawet dorośli czują siłę przeciążenia i mają problemy z chodzeniem wewnątrz! Park dinozaurów jest bardzo fajny - zwierzęta ruszają się i wydają realistyczne dźwięki. Natomiast kino 6D jest bez szału: fotele są nienaoliwione i tak bardzo nami rzucało, że naprawdę bałam się o mój słaby kręgosłup. Co więcej, nasz trzylatek nie dał rady z takim szarpaniem i trzeba było opuścić seans w połowie, z płaczem i wrzaskiem. Kino 2D to jedynie wielki ekran, jednak projekcja nie była załączona i nie było nikogo z obsługi. Dream Park szczyci się też tzw. "oceanarium", ale to jedna wielka ściema: czarny korytarz z kilkoma projekcjami filmów, do których trzeba założyć okulary 3D. W każdym razie, efekt końcowy jest po prostu żałosny, bo jakość nagrań beznadziejna a ich treść to dosłownie pojedyncze, pływające rybki. Na specjalnym wybiegu można tutaj zobaczyć prawdziwego rysia i lygrysa (krzyżówka tygrysicy i lwa), a nawet zwierzęta tropikalne: żaby, gekona i węże. Podobno są też tutaj lemury i małpy, jednak jak byliśmy to ich klatka była pusta. Reklamowana strzelnica jest jedynie małym sklepikiem, w którym za oddawanie strzałów trzeba niestety płacić.
Dla rodzin z dwójką dzieci warto zakupić groupon, często oferują atrakcyjną zniżkę. Jednak uwaga na system kafeteryjny: ogłaszają promocyjne ceny, a tak naprawdę zakupione u nich wejście jest droższe zakup biletu na miejscu.

LOKALIZACJA

Dream Park jest położony w Ochabach Wielkich na Śląsku, przy drodze krajowej nr 81 i w odległości 7 km od Skoczowa.

WARUNKI LOKALOWE

Bardzo dobre. Prawie cały park znajduje się na świeżym powietrzu. 1/3 terenu obiektu znajduje się na terenie zalesionym i zacienionym. Do dyspozycji gości jest restauracja z daniami obiadowymi oraz fast foodami (jest nawet a la zestaw "happy meal" z zabawką), kawiarnia z wyciskanymi sokami oraz stanowisko oferujące grilowane kiełbaski. Toalety są czyste i zadbane.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

W restauracji brak dostępnych wysokich krzeseł, ale na terenie całego parku najmłodsze dzieci mogą za darmo poruszać się na trójkołowych rowerkach.

KOMENTARZE