OPIS I OPINIA

Palmiarnia zwykle kojarzy się wyłącznie z roślinami. Jednak w Gliwicach oprócz tropikalnej flory znajdziemy też mini zoo:   gigantyczne mrówki spacerują w ochronnych, szklanych tunelach, wśród palm ćwierkają kanarki oraz ukryto klatki z papugami i jaszczurkami. W oczku wodnym pływają pomarańczowe ryby, a w akwarium znajdziemy nietypowe gatunki, w tym majestatyczne płaszczki.
Dzieci do 4. roku życia mają wstęp bezpłatny, a dorosły płaci 7 zł. Warto zakupić tzw. kartę rodzinną, która za jedynie 10 zł umożliwia zwiedzanie palmiarni dwóm osobom dorosłym oraz maksymalnie trójce dzieci poniżej 16. roku życia.

LOKALIZACJA

Palmiarnia znajduje się w Gliwicach na ulicy Fredry 6, w Parku im. Fryderyka Chopina. Znajduje się ona nieco ponad kilometr od rynku. Palmiarnia nie ma własnego parkingu, dlatego najlepiej znaleźć miejsce na sąsiednim parkingu lub wzdłuż ulicy Jagiellońskiej.

WARUNKI LOKALOWE

W palmiarni jest jak w szklarni: gorąco i wilgotno. Pomiędzy roślinami znajdują się chodniki z kostki i drewniane pomosty. Można poczuć się jak w dżungli.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

W toalecie znajdziemy osobny pokój z przewijakiem i krzesłem do karmienia, jednak warunki są "szpitalne". Na górnym piętrze znajduje się kawiarnia, a obok niej mała kwiaciarnia, bogato wyposażona w zabawki i inne atrakcje dla dzieci. Do samej palmiarni wjedziemy wózkiem, który potem możemy zostawić w głównym holu, albo zabrać ze sobą. Alejki palmiarni są przystosowane do wózka oraz ukrywają ławeczki, na których można odpocząć w przyjemnym otoczeniu roślin. Niestety, brak podjazdu wózkiem na górne piętro palmiarni - można jedynie skorzystać z dźwigu przeznaczonego na wózki inwalidzkie lub po prostu wnieść wózek.

KOMENTARZE