OPIS I OPINIA
Europa-Park to największy park rozrywki w Niemczech i zarazem jeden z trzech największych w Europie. Teren parku podzielony jest na 16 krain tematycznych, powiązanych z poszczególnymi krajami i regionami Europy. Atrakcje i punkty gastronomiczne są wystylizowane zgodnie z tłem historyczno-geograficznym, np. kolejka górska znajdująca się na terenie "Islandii" prowadzi przez skały i klify, w "Grecji" wsiądziemy w pociąga na górę Olimp, we "Włoszech" znajdziemy prawdziwą pizzerię, a atrakcje "Skandynawii" są udekorowane postaciami Wikingów. W parku znajduje się 13 rollercoasterów, 9 rodzajów przejażdżek łódkami, karuzele, interaktywne domy bohaterów bajek (np. las braci Grimm), sale zabaw dla najmłodszych oraz mnóstwo pokazów, teatrzyków i musicali. Świetna zabawa gwarantowana dla całej rodziny. Atrakcje zachwycą zarówno dzieci jak i ich opiekunów, bo szaleństwom nie ma końca. Naprawdę polecam!

LOKALIZACJA
Park rozrywki znajduje się w miejscowości Rust, na południowym zachodzie Niemiec: nad Renem, przy samej granicy z Francją. Powierzchnia parku wynosi 95 ha. Nie sposób go przegapić, ponieważ już z daleka widać konstrukcje kolejek górskich.

WARUNKI LOKALOWE
Większość atrakcji znajduje się na świeżym powietrzu (część z nich jest zamykana w sezonie zimowym), ale są też takie, które są zadaszone i skutecznie przyciągają dzieci oraz wzbudzają ich zainteresowanie pomimo deszczowej aury.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI
Dla niemowlaków we "Włoszech" znajdziemy specjalny salon, w którym można nakarmić dziecko, odpocząć, a nawet uzyskać porady ekspertów z HIPP'a odnośnie rozszerzania diety najmłodszych.

KOMENTARZE