OPIS I OPINIA

Na granicy Sosnowca i Katowic-Szopienic znajdziemy miłą niespodziankę. Wśród bujnej przyrody stworzono piękne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Mały staw z nieskazitelnie czystą wodą i dwiema malutkimi plażami (trzecia w budowie), czystym piaskiem, darmowymi leżakami i parasolami oraz malutkim placem zabaw. Czego chcieć więcej? Kilka punktów gastronomicznych, wokół ścieżka dla rowerów, a także... dmuchany wodny tor przeszkód Aquator (dziecko musi mieć ukończone 8 lat) oraz najprawdziwszy wyciąg do nauki jazdy na nartach wodnych! W dodatku niedługo zostanie udostępniony również drewniany pomost, który jeszcze teraz jest w budowie. Wszystko to całkowicie za darmo! I chociaż powierzchnia jest naprawdę mała i w południe robi się tłoczno, doświadczymy tam ciszy i spokoju, oderwiemy się od zgiełku miasta i naładujemy baterie. W okolicy znajduje się jeszcze kilka innych placów zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. Ośrodek ciągle jest rozbudowywany, więc już niedługo pojawią się kolejne atrakcje.

LOKALIZACJA

Kąpielisko znajduje się w samym centrum Górnego Śląska: w Sosnowcu, przy zbiorniku wodnym o nazwie: Stawiki. Najlepiej podjechać pod sam Stadion Ludowy, ale tam parking samochodowy jest strzeżony. Można też zaparkować na pobliskim osiedlu, jednak trzeba wówczas wrócić na most przy stadionie.

WARUNKI LOKALOWE
Warunki polowe - jest prysznic, przebieralnia, gorzej z toaletą.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Mały plac zabaw na miejscu oraz liczne place zabaw w okolicy. Punkty gastronomiczne oferują fast foody, pizzę, sałatki, pieczone kiełbaski i sery, gofry i desery. Lody można zakupić w kilku miejscach, w jednym nawet mają specjalne lody dla dzieci z kinder niespodzianką!

KOMENTARZE