OPIS I OPINIA

Na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych. Na terenie obiektu mamy do dyspozycji 12 basenów (część z nich znajduje się na zewnątrz), których temperatura osiąga 28-36°C. Woda w basenach jest wysoko zmineralizowana, przez co działa leczniczo na schorzenia stawów, serca i układu krążenia. Obiekt oferuje olbrzymi basen w kształcie basu, jacuzzi, rwącą rzekę, liczne zjeżdżanie, 2 baseny ze zjeżdżalniami dla najmłodszych, sauny fińskie, parowe i na podczerwień, zewnętrzny basen sportowy, w którym pod wodą słychać muzykę, leżaki z hydromasażem oraz wodospady i małą jaskinię. Największą popularnością cieszy się mały basen z hydromasażem, jednak nie zdobył on naszej sympatii: olbrzymi kolejka oczekujących oraz cyrkularne przemieszczanie się na dźwięk automatycznego dzwonka skutecznie odstrasza rodziców z dziećmi. Terma Bukowina oferuje również strefę relaksu oraz strefę schładzania (z basenami pełnymi zimnej wody). Ciekawym doświadczeniem są natomiast seanse zapachowe w saunach, noc basenów (czyli stylizowana dyskoteka na terenie term) oraz nauka nurkowania dla dzieci.
Dostępna restauracja oferuje kawę, pyszne ciacha, świeżo wyciskane soki oraz posiłki (w tym wegetariańskie) i lokalne piwo. Obiekt ten jako jeden z niewielu aquaparków w Polsce umożliwia płatność "zegarkiem" za pożywienie, nabijając kredyt. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba iść do szafki po portfel, płatność zostaje uregulowana w momencie opuszczania obiektu. Latem otwarty jest taras przy restauracji oraz dodatkowy punkt gastronomiczny na zewnątrz.
Bilety są dość drogie, ale dzieci poniżej 100cm wzrostu wchodzą za darmo. Warto skorzystać z oferty łączonych biletów, są dość korzystne - kilkugodzinny relaks w termie oraz przejazd kolejką na Gubałówkę lub na Kasprowy Wierch.

LOKALIZACJA

Kompleks znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie 8km od Białki Tatrzańskiej i 18km od centrum Zakopanego.

WARUNKI LOKALOWE

Na korytarzach pomiędzy basenami dla dzieci jest dość chłodno, momentami jest przeciąg, dlatego najmłodsze dzieci warto opatulić w ręcznik.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Przy szatni znajduje się mały pokoik do przewijania dzieci. Restauracja na terenie obiektu dysponuje wysokimi krzesłami oraz kącikiem zabaw.

KOMENTARZE