OPIS I OPINIA

Od kilku lat zwierzęta gospodarstwa domowego zamieszkują teren parafii błogosławionej Karoliny w Tychach. W okresie Bożego Narodzenia w ogrodzie za kościołem można spotkać króliki, kury, bażanty i gęsi, a nawet papugi. Znajdziemy tam również dostojnie wylegujące się kozy, niecierpliwego barana oraz pięknego, białego kuca, który zimową porą nosi grzywę z warkoczykami, natomiast na Wielkanoc jego futro rozświetlają bajkowe kolory My Little Pony. Wszystkich zwierząt pilnuje ogromny, długowłosy owczarek niemiecki.
W żywej szopce nie brakuje też żłóbka ze świętą Rodziną, nad którym czuwa aniołek zbierający ofiary i  kiwający głową w podziękowaniu za wrzucenie monety.
Żywa szopka jest czynna od pasterki, aż do ostatniej niedzieli stycznia. W tygodniu ogród jest otwarty do godziny 19:00, natomiast w niedzielę do godziny 21:00.

LOKALIZACJA

Parafia błogosławionej Karoliny jest położona w Tychach, niecały kilometr od Parku Wodnego i niecałe dwa kilometry od Jeziora Paprocańskiego.

WARUNKI LOKALOWE

Żywa szopka jest położona na otwartej przestrzeni. Znajduje się tam bardzo wąska alejka z kostki brukowej, jednak z powodu dużej liczby odwiedzających często chodzi się po trawie. W deszczowe dni teren jest bardzo błotnisty i łatwo można się poślizgnąć.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Możliwość wjazdu wózkiem, jednak wózek-parasolka może nie dać rady.

KOMENTARZE

Kategorie: WYCIECZKI