OPIS I OPINIA

Park jest położony niedaleko gastronomicznego i rozrywkowego centrum Ustronia, dzięki czemu w trakcie jednodniowej wizyty możemy również poznać tę urokliwą miejscowość, słynącą z wielu uzdrowisk. Przejeżdżając przez miasto możemy odwiedzić pobliska Pijalnie Wód, a także zatrzymać się nad rzeką, gdzie wielu turystów opala się i kąpie.
Bardzo fajne jest to, że park ma formę interaktywnego zoo: możemy w nim spotkać i dokarmiać "z ręki" wiele zwierząt krążących wokół nas i żyjących na wolności (dosłownie): muflony, kozy, sarny, jelenie i lamy. Kupując bilety, za dodatkowe 3 zł możemy zaopatrzyć się w kilogram karmy dla zwierząt (ziarna zbóż), jednak nie wszystkie zwierzęta są nią zainteresowane. Znajdziemy tutaj również żubry, dziki, króliki oraz sowy i orły. Kilka razy na dzień organizowane są efektowne pokazy lotów ptaków drapieżnych: sów i orłów. W parku funkcjonuje również Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, które ma formę małego muzeum i mieści się w długim pomieszczeniu. Ciekawostka jest aleja bajkowa, w której zobaczymy ruchome ekspozycje i posłuchamy opowieści o najsłynniejszych bohaterach bajek (m.in. Śpiąca Królewna, Bolek i Lolek czy Pinokio). Całkowitym niewypałem jest plac zabaw, na który składają się wyłącznie atrakcje dla starszych dzieci, wręcz rozpadające się ze starości (kilka z nich już nawet po prostu nie działa). Kolejnym minusem jest fakt, ze po terytorium parku trzeba się sporo wspinać po kamienistej drodze: nie wiedząc o tym, zabraliśmy ze sobą wózek (ostatecznie musieliśmy dźwigać i dziecko i wózek)... Zapomnijcie o zabraniu ze sobą gondoli lub niechodzącego szkraba! Odstrasza również cena: 28 zł za wejście dla osoby dorosłej (22 zł już od ukończenia 3. roku życia) to zdecydowanie za dużo za te kilka skromnych atrakcji. Na grouponie można czasem kupić bilety ze zniżką.

LOKALIZACJA

Należy przejechać przez centrum miasta, podążając za znakami kierującymi w stronę parku. Na ostatnim podjeździe mijamy amerykański szpital kardiologiczny - tam droga zaczyna się robić kręta i strona. Przy wejściu do parku znajduje się darmowy parking, ale jest on wyjątkowo mały.

WARUNKI LOKALOWE

Kiepskie: tylko jeden punkt gastronomiczny, kilka straganów, toalety daleko. Tematyka parku skierowana jest do najmłodszych odbiorców (kilkulatków), bo starsi będą się tam po prostu nudzić. Jednocześnie park nie jest przystosowany do przyjęcia tych najmniejszych: karuzele są przeznaczone dla starszych dzieci, wyjątkowo strome podejścia pod górę utrudniają przemieszczanie się (pełno jest kamieni i korzeni), brak podjazdu dla wózków, brak możliwosci wypożyczenia nosideł, a ponadto drzewa obłożone są niezabezpieczonymi drutami.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI
Brak.

KOMENTARZE