OPIS I OPINIA

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis to nowa atrakcja Wrocławia, jedyna taka w Europie. Na wzór nowoczesnego muzeum, Hydropolis uczy i bawi: 6 sal kinowych, interaktywne ekrany, modele i sale z grami, ruchome instalacje oraz wprawiane w ruch maszyny zaciekawią nawet najmłodszych. W prosty i obrazkowy sposób wytłumaczone zostało jak powstaje woda, jakie są jej właściwości, jaki procent wody pitnej znajduje się na świecie, a ile w swoim ciele ma jej człowiek w zależności od płci i wieku.
Największą atrakcją jest ściana deszczu o długości 46,5 metra, która otwiera się i zamyka jak kurtyna. Wśród głównych ekspozycji znajdziemy trójwymiarową prezentację Planety Ziemi, model łodzi podwodnej, do której można swobodnie wejść czy też nagrania, fotografie i mapy wielkiej powodzi z 1997 roku. W Hydropolis utworzono także specjąlną strefę relaksu ze ścianą wypełnioną mchem oraz uspokajającą muzyką. W tym wyjątkowym miejscu można zorganizować urodziny dla dziecka, albo zapisać się na warsztaty, np. Laboratorium Baniek Mydlanych.
Warto wcześniej zrobić rezerwację i zakupić bilety przez internet, ponieważ już 2 razy nas nie wpuścili. Obiekt jest bardzo popularny i może w nim przebywać wyłącznie określona liczba osób na raz.

LOKALIZACJA

Hydropolis znajduje się we wschodniej części Wrocławia, po drugiej stronie Odry niż Politechnika Wrocławska.

WARUNKI LOKALOWE

Pomieszczenia zadaszone i zaciemnione. Jednak jest tam dość zimno - 18-20 stopni Celsjusza, dlatego w gorące dni warto mieć dodatkowe ubranie, żeby narzucić najmłodszym (nam, dorosłym, było zimno).

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Dostosowane do wózków. Na terenie Hydropolis znajduje się kawiarnia i sklep z pamiątkami.

KOMENTARZE