OPIS I OPINIA

Wystawa klocków Lego robi spore wrażenie pomimo sceptycznego nastawienia na początku. Dziesiątki eksponatów odzwierciedlających sceny z bajek i filmów, ludzki szkielet, dworzec kolejowy w Gdyni z czasów Dwudziestolecia Międzywojennego, mapa Europy, model Roberta Lewandowskiego o realnych rozmiarach i przede wszystkim Air Force One o długości 11 metrów, cały zbudowany z klocków! Prawie 100 różnych makiet, przywiezionych na 15 tirach zapiera dech w piersiach nawet dorosłym! I to jeszcze nie wszystko... Na wystawie znajdują się też interaktywne roboty zbudowane z klocków, podświetlany stadion piłkarski oraz eksponaty przedstawiające wydarzenia historyczne, a nawet anatomię i funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a do tego jeszcze kino edukacyjne.
Na terenie wystawy wydzielono strefę zabawy (Fun Park), w której znajdziemy strefy budowli klocków dla dzieci w każdym wieku: od klocków Lego po Duplo i ogromne 30-centymetrowe klocuchy, we wszystkich kolorach tęczy! Do tego zjeżdżalnie samochodowe, tablicę na klockowe rysunki, oraz makiety do "haftowania" klockami. Dla wyrafinowanych graczy jest nawet PlayStation4! Na miejscu oczywiście znajdziemy też sklep z rozmaitymi zestawami klocków Lego oraz niepowtarzalnymi gadżetami.
Warto również wspomnieć, że cena biletu wstępu kupowanego na miejscu znacząco różni się od tej podanej na internecie i jest zdecydowanie atrakcyjniejsza! Dzieci poniżej 95cm wzrostu (mierzone olbrzymim klockiem) oraz dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności wchodzą za darmo.

LOKALIZACJA

Wystawa Klocków Lego jest ruchoma. Od września do listopada 2017 roku była w Lublinie, a od listopada będzie dostępna we Wrocławiu i Białymstoku. Natomiast od grudnia do marca w Warszawie będzie można oglądać wystawę prawdziwych olbrzymów: największych konstrukcji w historii klocków Lego.

WARUNKI LOKALOWE

Wystawa jest zadaszona i ocieplona. Do Sali zabaw dzieci wchodzą na boso, a dorośli muszą założyć „szpitalne”  nakładki na buty.

UDOGODNIENIA DLA DZIECI

Wystawa jest dostosowana do wizyty z dziećmi – eksponaty są wystawione naprawdę nisko, aby małe główki mogły je dojrzeć za pomocą własnych nóżek. Ponadto wszędzie jest swobodny dostęp wózkiem. Przy sali zabaw znajdziemy (odpłatnie) napoje, a dodatkowych udogodnień, takich jak toalety, na miejscu niestety brak.

KOMENTARZE