OPIS I OPINIA 

Atrakcji nie brakuje - cztery parki rozrywki nie pozwolą się nudzić ani dzieciom, ani rodzicom. Jednak niestety, nie zostały one odpowiednio przemyślane i nie dopasowano poszczególnych atrakcji do dedykowanych grup wiekowych... Park Mitologii jest świetnym miejscem na odpoczynek i relaks przede wszystkim dla rodziców tych najmłodszych i najstarszych dzieci. Oferuje kawiarnię z wygodnymi lożami, hamaki, park linowy dla starszych oraz mały plac zabaw na piasku, olbrzymie huśtawki dwuosobowe z linką, tańczące fontanny oraz możliwość przepłynięcia barką pomiędzy statuami mitologicznymi i poznania prastarych greckich legend. Miejsce w większości zacienione, ale znajdziemy tu też sporo słońca. Jednak w przypadku deszczu - zupełnie nie ma gdzie się schować. Brak tutaj również możliwości zaspokojenia głodu (oferują tylko gofry i corn-dogi). Co ciekawe, dojedziemy tutaj darmową zieloną kolejką, która 2-3 razy na godzinę rusza z lunaparku!
Równie spokojnym miejscem wydaje się być Park Owadów, gdzie zobaczymy gigantyczne owady: muchę, komara czy pszczołę, a nawet olbrzymie podobizny kleszczy: przed i po posiłku. Wszystkiemu towarzyszy głośne bzyczenie i brzęczenie. Jest tutaj też mały tor gokartowy oraz budka z lodami. Cały teren znajduje się w pełnym słońcu oraz posiada rewelacyjny, olbrzymi plac zabaw na piasku. Minusem tego placu zabaw jest całkowity brak zabezpieczenia dla dzieci chodzących po drewnianych belkach na wysokości 2m! Park Owadów niestety zaciekawi wyłącznie kilkulatków, natomiast sam plac zabaw nadaje się wyłącznie dla najstarszy dzieci. Przy Parku Owadów znajdziemy dodatkową atrakcję - domek do góry nogami, do którego można wejść i poczuć na własnej skórze działania siły ciężkości, rewelacja.
Warto również wybrać się do Parku  Dinozaurów, jednak nie jest to miejsce dla młodszych i wrażliwszych dzieci – wszędzie dają się słyszeć dzikie wrzaski prastarych zwierząt, które są w ciągłych ruchu (niektóre nawet sikają na zwiedzających!), do tego okolica jest bagnista, zalesiona i zamglona, co tworzy niepowtarzalny, aczkolwiek budzący grozę klimat. Wyjątkowo nie spodobało nam się, że jeden z dinozaurów przedstawia drastyczną scenę – jak rzuciły się na niego wygłodniałe inne dinozaury, zdecydowanie nie jest to widok dla najmłodszych. W tym parku jest naprawdę sporo chodzenia, a toalet i punktów gastronomicznych brak (dopiero znajdziemy je przy wyjściu, obok mini-muzeum dinozaurów).
Natomiast sam Lunapark nie jest położony na dużej powierzchni, ale znajdziemy w nim naprawdę sporo atrakcji: diabelskie koło, mini rollercoaster, wodną karuzelę, kolejkę, samochodziki, punkt wykopalisk oraz malowania twarzą, dwa małpie gaje oraz sporo pojazdów uruchamianych na żetony i monety, dlatego ciężko się tam nudzić. Do tego jest basen z dziecięcymi rowerkami wodnymi (od 5 lat), ściana luster, kino 5D (seans dotyczy wyginięcia dinozaurów, niestety jest drastyczny i zdecydowanie nie dla dzieci poniżej 5 lat) oraz symulator porwania wozu na Dzikim Zachodzie (bez szału, ale ciekawe doświadczenie dla wielbicieli westernów). Kilka z tych miejsc jest zadaszonych, więc nie ma problemu jeśli zacznie padać.
Największy punkt gastronomiczny znajduje się właśnie na terenie Lunaparku, jednak wybór jest mały (fast foody i mięso z grilla, kilka napojów na krzyż), a ceny… totalnie kosmiczne. Dla wybrednych polecamy zabranie z domu wałówki.
Niestety, dorośli płacą za wejście  jak za zboże mimo, iż nie korzystają ze wszystkich atrakcji razem z dziećmi.  Jednak  dzieci do 3 lat płacą tylko 1 zł, więc warto z tego skorzystać zanim brzdąc podrośnie.
Na terenie Zatorlandu często są organizowane dodatkowe atrakcje – od występu iluzjonisty po możliwość zwiedzania Parku Dinozaurów i korzystania z Lunaparku w godzinach nocnych.

LOKALIZACJA 

Park jest położony w gminie Zator, około 3km od słynnego parku rozrywki Energylandia. Przy wejściu znajduje się bardzo duży, darmowy parking.

WARUNKI LOKALOWE

Toalety czyste. Duży małpi gaj jest ok, choć w niektórych miejscach wystają nieosłonięte metalowe części. Jednak mały małpi gaj to tragedia: pourywane siatki ochronne oraz wysoko kończąca się zjeżdżalnia prowadząca do basenu BEZ piłek - stanowią one poważne zagrożenie dla najmłodszych!

UDOGODNIENIA DLA DZIECI 

Toalety z przewijakami. Niestety menu restauracji nie ma szerokiego wyboru i przede wszystkim nie jest dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, a wybór jest dość ograniczony.

KOMENTARZE